Правильний підбір картки пам'яті для фотопастки або камери відеоспостереження

Зараз існує безліч видів SD-карт, які відрізняються як характеристиками, так і ціною. При виборі правильної картки пам'яті для фотопастки або відеокамери, є кілька нюансів, які варто враховувати, щоб забезпечити безперебійну та стабільну роботу пристрою. 
Першим поколінням карток пам'яті були SD карти. Вони мали ємність від 128 Мб до 2 Гб. Після них з'явився стандарт SDHC, а за ним і SDXC. Довгий час ці карти форматувалися у FAT16/32 (з обмеженням на максимальний розмір одного файлу 4Гб).

Різниця між SDHC і SDXC полягає в їх обсязі:

  • SDHC (High Capacity) мають розмір від 2 Гб до 32 Гб
  • SDXC (eXtended Capacity) розмір від 32 Гб до 1 Тб

Крім стандартних модифікацій, також існують карти в зменшеному корпусі MicroSD, або зрідка MiniSD. Усі вони також класифікуються на покоління за приставкою HC або XC (microSDHC, miniSDXC). Відмінність так само полягає в об'ємі пам'яті.

При підборі картки дуже важливо перевірити, щоб пристрій підтримував вибраний тип картки. Якщо камера підтримує лише SDHC – марно намагатися встановити туди SDXC.

Щоб наочніше розібратися з усіма відмінностями розберемо стандартні маркування та їх позначення на корпусі картки.

1 – Бренд і, що іноді важливо – призначення картки. Хтось робить свої карти краще оптимізованими для роботи зі смартфонами на Android, хтось для сумісності з фотоапаратами та камерами. Саме на цьому місці на корпусі камери може бути відповідний напис.

2 - Швидкість читання: важливо, що це саме швидкість читання – не запису! Швидкість запису на картах теж часто вказують, але не всі виробники і завжди вона знаходиться окремо від швидкості читання.

 

3 - Тип картки: тут вказують саме ті параметри об'єму, які ми розглядали на початку (SD, SDHC, SDXC), а також зазначається розмір картки (SD, microSD, miniSD).

 

4 - Цей покажчик також відноситься лише до швидкості читання. За аналогією з CompactFlash®: ділимо кількість іксів на 6.6666 = і отримуємо швидкість запису в мегабайтах за секунду. Наприклад, 1000x ділимо на 6.666 = 150 мегабайт/с.

 

5 – Клас карти: багато хто не розуміє значення даного параметра, але це лише гарантована мінімальна швидкість запису на карту. Не беріть карти класу нижче десятого (мінімальна швидкість запису 10 МБ/с)! Тобто Class 10 – це мінімум, який необхідний для використання у фотопастках та камерах відеоспостереження. Це дуже важливо, якщо ви збираєтеся хоча б іноді писати на карту відео, або RAW фото.

 

6 - UHS (Ultra High Speed) рейтинг майже повністю повторює поняття класу карти, але UHS - це в першу чергу новий стандарт шини передачі даних, який є наступним поколінням після Class 10. Цифри 1 або 3 на маркуванні карти говорять про мінімальну швидкість запису на картку пам'яті.

  • 1 - 10 мб/с,
  • 3 - 30 мб/с.

Клас UHS 1 дозволяє записувати Full HD-відео в реальному часі, проводити серійну фотозйомку у високій роздільній здатності (RAW), потокове мовлення та працювати з файлами HD-відео великого об'єму. Клас UHS 3 - супер швидкі карти пам'яті, відмінно справляються із записом великих HD-файлів та відеопотоку з роздільною здатністю 4K.
Тут важливо розуміти, що на відміну від звичайних карт пам'яті 10-го класу, карти пам'яті, що підтримують шину UHS 1/3, забезпечують ще стабільніший запис відео або фото при серійній зйомці, але при тільки в тому випадку, якщо сам пристрій підтримує даний стандарт.

 

7 – Версія шини UHS. Саме для вимогливої ​​фото- та відеоапаратури були розроблені карти стандарту UHS (Ultra High Speed). Існують дві версії цієї шини на даний момент – UHS I та UHS II. Друга версія відрізняється другим рядом контактів на корпусі картки пам'яті. Це дозволяє подвоїти пропускну здатність шини. Тобто стабільніше записувати паралельні потоки даних. Наприклад, RAW+JPG під час серійної зйомки. Та й загальна продуктивність фактично подвоюється. Проблема в тому, що шину UHS II сьогодні підтримують одиниці камер, а деякі камери, яким варто її підтримувати, з якихось причин позбавлені цієї можливості і карти UHS II працюють у них на половині своїх можливостей!

 

8 - Місткість картки. Оптимальним для тривалого використання будуть карти з об'ємом від 128 Гб до 2 Тб, оскільки при виборі найкращої роздільної здатності запису, розмір годинного файлу може досягати декількох гігабайт, щоб не доводилося перезаписувати файли занадто часто, потрібно подбати про хорошу ємність накопичувача зарання.

 

Маленьке зауваження. На картах пам'яті сімейства SD є апаратний перемикач. Ця клямка блокує можливість запису на картку пам'яті. Поводьтеся зі своїми картами пам'яті акуратно - якщо клямка зламається або просто бовтатиметься в корпусі, то записувати дані на картку пам'яті буде неможливо. Цей механізм мініатюрний, виконаний із пластику та часто дає збої, тому варто поводитися з ним вкрай обережно.

Насамкінець хотілося б застерегти Вас від покупки підроблених або підозріло дешевих карт пам'яті. Тут є дві основні проблеми. Одна очевидна — неякісна пам'ять може пропрацювати не довго або реальна ємність карти пам'яті може виявитися значно меншою, ніж заявлена ​​на маркуванні корпусу. Деякі умільці з Китаю програмують контролер карти пам'яті, щоб вона показувала, що її ємність 64Гб, коли насправді там стоїть дешевий 4 Гб модуль пам'яті. Перевірити це дуже складно при покупці. Ще одна несподівана проблема, яка Вам коштуватиме зіпсованих нервів і втраченого часу - тендітний пластик корпусів карт пам'яті.
Купуйте карти в перевірених надійних магазинах та не спокушайтеся на найдешевші пропозиції та незнайомі бренди.
Від себе можемо порекомендувати бренди з гарною репутацією, такі як: Kingston, Panasonic, AData, SanDisk, Transcend, Lexar, Silicon Power, Toshiba та Sony. Зазвичай від оригінальних продуктів цих компаній чекати неприємностей не варто.

Сподіваємось, що ця стаття допомогла Вам у виборі картки пам'яті. Бажаємо успіхів!