Що таке автомобільний монітор та для чого він потрібен

Автомобільний монітор – пристрій, який встановлюється у салоні транспортного засобу. Він допомагає у паркуванні, здійсненні маневрів, або ж просто розважає водія та пасажирів під час довгого шляху чи зупинок при наявності функціоналу мультимедіа. Характеристики різних моніторів відрізняються досить сильно, тому якщо ви плануєте придбати подібний прилад, потрібно чітко розуміти, для якої мети він вам необхідний.

Різновиди моніторів машину та відмінності між ними

Автомобільні дисплеї можна розділити на групи за різними параметрами, першою ми розглянемо класифікацію за призначенням:

  • паркувальні монітори для камер заднього огляду
  • автомобільні телевізори
  • мультимедійні розважальні центри

Паркувальні автомобільні монітори являються найбільш поширенимим, оскільки мають досить зрозумілий функціонал та призначення і прості в експлуатації. Їхнє головне завдання – допомогти водієві успішно припаркуватися чи виконати маневр. Для роботи пристрій підключають до камери заднього виду, яка входить у комплект із монітором або купується окремо. Успішно встановивши такий набір можна спостерігати за простором позаду авто, або навколо нього при наявності декількох камер, що дозволить водієві уникнути зіткнень із перешкодами.

Автомобільні телевізори можуть виконувати вже цілих дві функції: допомагати у паркуванні та урізноманітнювати дозвілля під час поїздки. Такі моделі оснащені вбудованим TV-тюнером для прийому і відтворення телевізійних каналів, працюючи в системах PAL, SECAM, NTSC. Для кращого захоплення сигналу на корпусі розміщується антена, або ж є наявний роз’єм для підключення до зовнішньої антени. 

Мультимедійні розважальні центри – це найфункціональніші автомобільні монітори. Як і описані вище моделі, дані дисплеї здатні відтворювати відео з камер заднього виду, але при цьому в них наявні дротові чи бездротові інтерфейси для підключення додаткових пристроїв відтворення. Таким чином можна не просто контролювати простір поруч з автомобілем, але і насолоджуватись контентом з карток пам’яті, флешок, смартфонів та інших носіїв.

Ще один спосіб класифікації автомобільних моніторів – за місцем встановлення. В цьому випадку варто обирати монітор за габаритами вашого транспортного засобу та за зручністю розміщення дисплея у ньому. За даним параметром можна виділити такі типи:

  • на дзеркало;
  • на торпедо або передню панель;
  • на підголівник;
  • на стелю.

Класифікація камер заднього огляду в автомобіль

Найбільш вагомий критерій для підбору камери є її сумісність з конкретним автомобілем. За даним параметром можна виділити:

  • штатні камери
  • універсальні камери

Штатна камера – спроектована під конкретну марку автомобіля для зручності та відносної простоти монтажу. Не потребує змін в конструкції та цілісності машини, візуально непомітна для оточення. Серед недоліків – вартує значно дорожче та вибір вкрай обмежений.

Універсальна камера - підходить для будь-якого авто, але для її встановлення потрібно закріпляти її на самому кузові чи інших частинах автомобіля, що може призвести до певних змін в конструкції. Наприклад, для встановлення камери зовні на шурупи прийдеться просвердлити отвори в кузові, які при зніманні камери будуть помітними. Альтернатива для такого встановлення – кріплення двостороннім скотчем, але надійність фіксації помітно погіршується.

Чому варто обрати паркувальний комплект Podofo Z2109?

Магазин Gadget Planet підготував спеціальний відео-ролик для всіх користувачів камер заднього огляду та автомобільних моніторів з детальною інструкцією по встановленню набору на прикладі Podofo Z2109. Дана паркувальна система оснащена великим 8” дисплеєм, який належить до паркувальних моніторів, а за типом встановлення є монітором на торпедо. Також в комплекті є аж 2 камери, які встановлюються зовні на кузові за допомогою кронштейнів і дозволять бачити простір не лише позаду автіки, але і спереду неї.

Всіх хто вагається перед придбанням подібного набору, або не знає, як правильно його використовувати, запрошуємо до перегляду цікавого та інформативного відео від Gadget Planet, де Ви побачите всі переваги комплекту Podofo Z2109, а також отримаєте цінні поради від наших експертів.