Графік роботи:

Пн - Пт: 9:00–18:00

Сб: 10:00–15:00

Нд: вихідний

Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
Каталог
Укр
0
Мій кошик

USB Хаби

Сортування:
По популярності Спочатку дешевше По назві

Що являє собою зовнішній USB-розгалужувач для комп’ютера та як його обрати?

Сучасні гаджети стають деталі тоншими та портативнішими, через що багато виробників змушені зменшувати кількість інтерфейсів на корпусі своїх пристроїв. Часто це викликає певний дискомфорт при використанні девайсів, тому для розв'язання цієї проблеми придумали спеціальні аксесуари, а саме зовнішні USB хаби та концентратори, які дозволяють використовуючи уніфікований інтерфейс USB, тим самим надаючи через нього доступ до інших більш вузькоспрямованих портів.

Перехідник USB: особливості та функціональні можливості

USB хаб - це багатофункціональний пристрій, який може виконувати абсолютно різноманітні ролі в залежності від набору роз’ємів та їх призначення. Найчастіше USB hub виступає як подовжувач чи розгалужувач, що може бути корисно в наступних випадках:

  • якщо ноутбук чи ПК має недостатню кількість портів USB, тоді завдяки USB концентратору їх можна легко збільшити
  • незручне розташування роз’ємів, через що неможливо підключити поруч два периферійні аксесуари
  • відсутність потрібних стандартів інтерфейсів

Вибір найкращого адаптера USB під конкретні потреби

До вибору багатопортового перехідника для комп'ютера варто звернути увагу на головні аспекти та відмінності цих аксесуарів. Серед них варто виділити:

  • Живлення адаптера. Активний USB хаб потребує для своєї роботи додаткового живлення, а пасивний перехідник для ноутбука споживає енергію напряму від пристрою через порт до якого вони підключені. Пасивні хаби зручніші в своїй експлуатації, бо не потребують додатково встановлювати блок живлення та протягувати кабелі, але через це вони обмежені в кількості одночасно робочих роз’ємів, оскільки, щоб ефективно працювати з багатьма девайсами потрібна додаткова енергія. USB  хаб з зовнішнім живленням точно знадобиться Вам, якщо Ви працюєте з великою кількістю техніки, або ж з пристроями, які споживають велику кількість струму (жорсткі диски, принтери і т.д.). 
  • Кількість і різноманітність вихідних роз’ємів. Власне за цим критерієм найчастіше і обирають потрібний перехідник. При розгляді потрібно усвідомлювати не лише з якою кількістю пристроїв Ви будете взаємодіяти через хаб, але і які саме це повинні бути порти. Для прикладу існують розгалужувачі, які містять в собі тільки відео інтерфейси (HDMI, VGA, Display Port…) і тому вони можуть слугувати адаптерами для моніторів, проєкторів, телевізорів і через них Ви зможете передавати тільки зображення. Існують також адаптери, які акцентують свою увагу на обміні даними і тому оснащені інтерфейсами, які можуть швидко та безперебійно передавати інформацію (USB, Type-C, Ethernet). Проте більшість хабів комбінують в собі роз’єми різного призначення та стандарту, щоб використовуючи один комбінований перехідник можна було максимально розширити функціонал свого ноутбука.
  • Швидкість передачі. Пройшло багато років від заснування першої версії USB інтерфейсу і за цей час він отримав багато змін та нововведень. Найбільш важливою характеристикою, яка вдосконалилась - є пропускна здатність, тобто швидкість з якою USB може передавати інформацію. Версію USB варто брати до уваги при виборі, оскільки саме від неї залежить швидкість роботи концентратора. Популярністю зараз користуються перехідники з Type-C роз’ємом, які відповідають стандарту USB 3.1 та вище, а якщо є потреба підключатись саме до USB-A, то найкращим вибором стане версія USB 3.0. Проте при виборі версії важливо, щоб вона підтримувалась і самим комп’ютером, бо в іншому випадку максимальної ефективності досягнути не вдасться.
  • Спосіб підключення. За цим критерієм існують адаптери з кабелями (знімними, або вбудованими) та без них. Перехідники з кабелями будуть корисні, якщо місце кріплення юсб хабу не зручне, або ж потрібно винести пристрій якомога далі від самого корпусу комп’ютера. Концентратори без кабелів є менш універсальними і не підійдуть для всіх моделей ноутбуків, через свою особливість конструкції. Найпоширенішим варіантом перехідників без кабелів є спеціально виконані USB хаби для MacBook. Вони ідеально сумісні з комп’ютерами Apple та виконані спеціально з урахуванням особливостей та габаритів корпусу, наприклад, встановлюються у 2 Type-C порти замість одного, так само як у нових моделях макбуків. 

Де купити оригінальний USB-хаб з гарантією?

Широкий асортимент різноманітних перехідників з USB представлено у інтернет-магазині Gadget Planet. Тут Ви зможете детальніше ознайомитись з багатьма моделями та обрати ту, яка Вам найбільше до душі та максимально відповідає Вашим потребам. Наші кваліфіковані консультанти зможуть в разі потреби порадити Вам варіанти при виборі, а також допомогти з усіма питаннями, які можуть виникнути після покупки.

Вгору